Достапни линкови

Самитот на Г 20 - пресвртница


Американскиот претседател Барак Обама синоќа оцени дека самитот на Г 20 во Лондон бил историски и оти е точка на пресврт во борбата против глобалната економска криза. И милијардерот Џорџ Сорос за Би БИ Си изјави дека самитот би можел да биде пресвртница бидејки се превземени решителни мерки од клучните влади.
XS
SM
MD
LG