Достапни линкови

Средби на Обама со Саркози и Меркел


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Стразбур ќе има средба со францускиот претседател Никола Саркози, а потоа во Баден Баден и со германската канцеларка Ангела Меркел. Претставник на Белата Куќа изјави дека ќе се разговара за резултатите од самитот на Г 20, за самитот на НАТО, како и за билатерални прашања
XS
SM
MD
LG