Достапни линкови

Предизборен молк во Македонија од вечер на полноќ


На полноќ почнува предизборниот молк во пресрет на вториот круг од претседателските и локалните избори во Македонија. Граѓанската асоцијација „Мост“ денеска ќе го презентира распоредот на своите набљудувачи и активностите на денот на изборите. Првиот круг од изборите, кој беше оценет како мирен и во согласност со дел од меѓународните стандарди, „Мост“ го следеше со 3750 набљудувачи.
XS
SM
MD
LG