Достапни линкови

Обвинение против поранешниот гувернер на Илиноис, Благојевич


Поранешниот гувернер на американската држава Илиноис Род Благојевич е обвинет за планови за продажба на сенаторското место на веќе избраниот американски претседател Барак Обама, за изнуда на пари и за лажење на агентите на ФБИ. Федералната порота донесе обвинение по 19 точки против Благијевич, неговиот брат, двајца негови поранешни соработници и двајца бизнисмени.
XS
SM
MD
LG