Достапни линкови

За Русија зачленувањето во НАТО не е во агендата


Русија денеска соопшти дека зачленувањето во НАТО, не е во сегашната агенда на земјата. Ова го изјави портпаролот на руското министерство за надворешни работи Андреј Нестеренко, откако деновиве полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски изјави дека не би се противел на членството на Русија во Алијансата.
XS
SM
MD
LG