Достапни линкови

Фуере повика на фер и мирен втор изборен круг


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска ги повика политичките партии да се заложат за фер, мирни и демократски - втор круг претседателски и локални избори. Евроамбасадорот во рамки на серијата контакти со кандидатите за изборите, истакна дека постои загриженост поради информациите за одредени притисоци и заплашувања и повика на надминување на таквите појави.
XS
SM
MD
LG