Достапни линкови

Едно израелско момче загина при напад на Западниот Брег


Едно 13 годишно израелско момче е убиено, а уште едно е повредено откако палестинец вооружен со секира ги нападнал во еврејската населба Бат Аин на Западниот Брег. Напаѓачот успеал да избега, а израелската полиција спроведува голема акција во потрага по него. Ова е прв инцидент, по преземањето на функцијата од страна на новата израелска влада предводена од Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG