Достапни линкови

Русија и Кина ќе изведат заедничка воена вежба


Русија и Кина во текот на месецов ќе изведат заедничка воена вежба во Таџикистан. Како што е соопштено воената вежба ќе се оддржи од 17 до 19-ти април, а во неа ќе учествува и персонал од армиите на Казхстан, Киргистан и Таџикистан. Овие држави се дел Шангајската организација за соработка.
XS
SM
MD
LG