Достапни линкови

Решение на економската криза или хуманитарна катастрофа


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун предупреди дека може да се случат социјални немири и хуманитарна катастрофа доколку не биде решена светската економска криза. Во текст за Лондонски Гардијан Бан Ки Мун пишува дека економската криза најтешко ги погодила сиромашните земји и дека стравува од политичка криза која би предизвикала социјална нестабилност, слабеење на владите незадоволство на народот, без надеж во иднината.
XS
SM
MD
LG