Достапни линкови

16 загинати при уривање на хеликоптер


Се стравува дека при уривањето на хеликоптер загинале 16 лица додека се враќале кон Англија од нафтена платформа на Северно Море. Бритиш Петролеум соопшти дека се најдени телата на 8 патници. Засега не се знаат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG