Достапни линкови

САД наскоро во Советот на ООН за човекови права


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун ја поздрави одлуката на администрацијата на американскиот претседател Барак Обама во идниот месец Соединетите држави да конкурираат за место во Советот на Обединетите нации за човекови права. Генералниот секретар оценува дека тоа е важен пресврт во однос на политиката на поранешниот претседател Џорџ Буш кој ја игнорираше работата на ова тело со седиште во Женева.
XS
SM
MD
LG