Достапни линкови

Претепан активист за човекови права во Русија


Еден од главните поборници за човекови права во Русија Лев Пономарев бил претепан во близина на неговиот дом во Москва. Агенцијата Интерфакс јави дека тој со сериозни повреди бил пренесен во болница. Дел од невладините организации оценија дека овој напад ги покажува тешките услови во кои тие работат во Русија.
XS
SM
MD
LG