Достапни линкови

Холбрук се сретнал со заменикот шеф на иранската дипломатија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека специјалниот пратеник на Соединетите Држави за Пакистан и Авганистан Ричард Холбрук, денеска во Хаг на маргините од Меѓународна конференција за состојбата во Авганистан, остварил ,,срдечна“ непланирана средба со иранскиот заменик министер за надворешни работи Мухамед Ахунџадех. Клинтон рече дека состанокот ,,не бил фокусиран на нешто суштинско, но оти двајцата политичари се договориле да останат во контакт.“
XS
SM
MD
LG