Достапни линкови

Хамас и Фатах на разговори за формирање заедничка влада


Претставници на ривалските палестински движења Хамас и Фатах денеска пристигнаа во Каиро за повторно продолжување на разговорите за формирање на влада на национално единство, јавуваат агенциите. Разговорите меѓу Хамас, кој го контролира Појасот Газа и движењето Фатах на палестинскиот претседател Махмуд Абас кој ја има контролата врз Западниот Брег, се водат под медијаторство на Египет.
XS
SM
MD
LG