Достапни линкови

Три и пол милиони невработени во Германија


Бројот на невработени лица во Германија расне и во март годинава достигнал три и пол милиони лица, соопшти денеска германската Агенција за вработување. Според шефот на Агенцијата за вработување Франк Јирген Вајзе, со продлабочувањето на економската криза ,,индикаторите на пазарот на труд се движат негативно.“
XS
SM
MD
LG