Достапни линкови

30 бунтовници убиени во Авганистан


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека безбедносните сили убиле 30 бунтовници во операција изведена во јужната авганистанска провинција Урузган. При операцијата која биле изведена вчера, 17 милитанти се повредени. Според соопштението во акцијата е убиен и талибанскиот командант Мула Мухамед Јакуп.
XS
SM
MD
LG