Достапни линкови

Нетанјаху нов премиер на Израел


Бенјамин Нетанјаху од денеска станува нов изреалски премиер и ќе ја предводи претежно десничарската влада. Тој беше и претходно премиер на Израел, од 1996 до 1999-та година. Нетанјаху не подржува формирање независна палестинска држава, но изјави дека има намера да преговара за мир со палестинските власти.
XS
SM
MD
LG