Достапни линкови

Меѓународна конференција за Авганистан во ХагАмериканскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Вашингтон ќе донира 40 милини долари помош за Авганистан за спроведување на августовските избори во таа земја. Клинтон, која ќе учествува на денешната меѓународна конференција за Авганистан во Хаг, оцени дека фер и безбеден изборен процес е еден од клучните приоритети за таа земја. Инаку, Хилари Клинтон изјави дека администрацијата на Барак Обама веќе не ја користи фразата глобална војна против тероризмот, не наведувајки други детали.
XS
SM
MD
LG