Достапни линкови

Медведев во Берлин


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска во берлин ќе разговара со германската канцеларка Ангела Меркел. Главни теми се глобалната економска криза и енергетската сигурност. Од Берлин, Медведев ќе отпатува во Лондон на самитот на групата 20 водечки економии.
XS
SM
MD
LG