Достапни линкови

Самоубиствен напад во Мосул


Ирачката полиција соопшти дека 7 лица загинале, а 17 биле повредени во напад на бомбаш самоубиц врз полициска станица во градот Мосул. Меѓу загинатите се и 4-ца полицајци, а досега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG