Достапни линкови

Лидерска средба пред вториот круг избори во Македонија


Денеска во Клубот на пратеници во Скопје ќе се одржи среба на лидерите на најголемите парламентарни политички партии во Македонија. Средбата вчера ја иницира премиерот Никола Груевски, а предвидено е да се разговара за важноста за одржување на фер и демократски избори во претстојниот втор круг на гласање.
XS
SM
MD
LG