Достапни линкови

Во Солун нападнати канцелариите на петмина грчки пратеници


Грчки анархисти вчеравечер фрлија „молотови коктели“ врз канцелариите на петмина грчки пратеници во централниот дел на Солун, соопштија полициски извори. Жртви нема, нанесени се само материјални штети. Надлежните информираат дека политичарите, чии канцеларии беа нападнати, не биле избрани за цел на нападите во зависност од нивната партиска припадност.
XS
SM
MD
LG