Достапни линкови

Британските војници се повлекуваат од Ирак


Британските воени сили ќе се повлекуваат од Ирак, ставајќи им крај на воените операции кои почнаа пред шест години, по иницијативата на Соединетите држави за борба против режимот на Садам Хусеин. Британската база денеска ќе го симне знамето на полoвина јарбол и ќе ја предаде контролата врз објектот на силите на САД.
XS
SM
MD
LG