Достапни линкови

Пад на акциите на берзите во САД


Вредноста на акциите на американските берзи вчера доживеа пад поради загриженоста дека автомобилската индустрија е блиску до банкрот. Поголемите индекси паднаа за три проценти, вклучувајќи го и индексот Дау Џоунс, кој загуби 254 поени од вредноста.
XS
SM
MD
LG