Достапни линкови

Во судири во Сомалија убиени седум лица


Во судири што денеска се случиле меѓу полицијата на Сомалија и исламските милитанти во градот Могадишу биле убиени седум лица, јавуваат агенциите. Според изјави на сведоци, судирите се случиле на главниот пат кој водел кон резиденцијата на претседателот на државата.
XS
SM
MD
LG