Достапни линкови

Изгаснат пожарот во Македонската опера и балет


Денеска околу 11 часот била опожарена кровната конструкција на Македонската опера и балет. Нема повредени, ниту оштетување на опремата. Пожарот е целосно изгаснат од страна на противпожарни екипи, а како што се јавува, бил предизвикан поради нестручност при заварување на кровната конструкција.
XS
SM
MD
LG