Достапни линкови

Канада ги укина визите за Хрватска


Канада ги укина визите за хрватските граѓани, изјави канадскиот министер за иселеништво Џејсон Кенес. Укинувањето на визите стапува во сила веднаш со цел да се засили трговската, културната и научна соработка меѓу Канада и Хрватска.
XS
SM
MD
LG