Достапни линкови

Кандахар - 8 загинати


Најмалку 8 лица загинаа кога денеска бомбаш самоубиец се разнесе во полициска станица во авганистанската провинција Кандахар. Според регионалните власти меѓу жртвите има полицајци и цивили. Кандахар е силно упориште на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG