Достапни линкови

Борби со тамилските тигри во Шри Ланка


Најмалку 39 тамилски тигри се убиени во борбите со владините сили на северот на Шри Ланка, се вели во соопштението на војската. Новинарите не можеа да ги проверат информациите. Според владата, нејзините сили се близу крајот за завршување на сепаратистичката кампања на тамилските тигри, односно 25 годишната граѓанска војна во која загинаа над 70 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG