Достапни линкови

Министерот Бесими на состанок за економскиот развој во Европа


Министерот за економија на Република Македонија Фатмир Бесими од денеска ќе престојува во Женева, каде што ќе учествува на 63-тата сесија на Економската комисија на Обединетите нации за Европа (УНЕЦЕ). Централни теми на сесијата се „Економскиот развој во регионот на Европа“ и „Справување и прилагодување со климатските промени-работата на УНЕЦЕ: Трансформирање на глобалните цели и заложби во регионални резултати“.
XS
SM
MD
LG