Достапни линкови

Убиен грузиски полицаец


Еден грузиски полицаец бил убиен, а шестмина други се повредени во два бомбашки напади во близина на сепаратистичката област Јужна Осетија. Како што соопштуваат од грузиското министерство за внатрешни работи, еден полициски службеник загинал кога бомбата поставена на пат експлодирала во близина на полициското возило, додека се вршела патрола долж граничната линија. Втората бомба оддекнала, во моментот кога друг полицаец пристигнал на местото на настанот да изврши увид.
XS
SM
MD
LG