Достапни линкови

Два пати во Вселената како турист


Вселенската капсула Сојуз во која се наоѓаа еден руски и еден американски космонаут, како и американскиот вселенски турист, милионерот Чарлс Симони се прикачи на Меѓународната вселенска станица. Операцијата била изведена рачно два дена откако капсулата била лансирана од космодромот Бајконур во Казахстан. На Симони ова му е втор пат што за голема сума пари престојува на вселенската станица.
XS
SM
MD
LG