Достапни линкови

Москва и Вашингтон поблиску до обновување на договорот СТАРТ


Официјална Москва денеска соопшти дека Русија и Соединетите држави би можело да преземат натамошен чекор за обновување на договорот за разоружување, познат како СТАРТ. Тоа, како што е наведено, се очекува за време на средбата меѓу претседателите на двете земји Медведев и Обама во рамките на самитот на Групата дваесет во идната недела во Лондон.
XS
SM
MD
LG