Достапни линкови

Утре во Црна Гора, предвремени избори


Во Црна Гора утре ќе се одржат предвремени парламентарни избори како и локални во Никшиќ и Будва и избори за градоначалник на Херцег Нови и на Тиват. Право на глас имаат скоро петстотини илјади граѓани на Црна Гора, а изборите ќе ги следат над илјада и двесте посматрачи, од кои двесте странски.
XS
SM
MD
LG