Достапни линкови

Во Авганистан убиени дванаесет талибанци


Сојузничките сили во Авганистан во синоќешната акција во провинцијата Хелманд убиле најмалку дванаесет талибанци. Авганистанската провинција Хелманд се смета за центар на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG