Достапни линкови

Авганистан ја поддржува новата американска стратегија


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи изјави дека новата американска стартегија за неговата земја е токму она на што се надеваат авганистанците. Тој го поздрави и предлогот на Соединетите држави за вклучување на Иран во регионалните процеси.
XS
SM
MD
LG