Достапни линкови

Обама и Медведев најавуваат заеднички декларации


Кабинетот на рускиот претседател Дмитри Медведев соопшти дека тој и американскиот претседател Барак Обама за време на самитот на Групата дваесет во Лондон ќе издадат заеднички декларации за билатералните врски и за стартегиското оружје. Средбата меѓу двајцата претседатели е планирана за втор април.
XS
SM
MD
LG