Достапни линкови

Пакистански разузнавчи ја поддржуваат Ал Каида?Шефот на Генералштабот на американската војска адмирал Мајк Мулен изјави дека постоеле индикации оти елементи во пакистанската разузнавачка служба се уште им давале поддршка на Ал Каида и на талибанците. Во интервју за Си Ен Ен тој побара од пакистанските разузнавачи целосно да ги сменат нивните односи со милитантите на границите со Авганистан и со Индија.
XS
SM
MD
LG