Достапни линкови

Холбрук: Иран и САД делат заеднички интереси


Специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук го поздрави најавеното учество на Иран на меѓународната конференција за Авганистан што во идната недела треба да се одржи во Хаг. Тој додаде дека Иран и Соединетите држави, кои немаат официјални односи скоро три децении, делат заеднички интереси, например во осигурување на безбедноста во Авганистан.
XS
SM
MD
LG