Достапни линкови

Самоубиствен напад врз Џамија во ПакистанОколу 50 луѓе загинале, а над 70 биле повредени во напад на бомбаш самоубиц врз една џамија во северо-западен Пакистан. До експлозијата, од која се урнала џамијата, дошло за време на редовната петочна молитва. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG