Достапни линкови

Уапсениот во Кенија-ниту Хаџиќ ниту Младиќ?


Според последните информации од Кенија лицето кое полицијата во Кенија го уапсило во Момбаса најверојатно не е ниту Ратко Младиќ ниту Горан Хаџиќ, и двајцата барани од Хашкиот Трибунал за воени злосторства во бивша Југославија. Кениската полиција не го објави идентитетот по што медиумите шпекулираа дека станува збор за Младиќ или Хаџиќ.
XS
SM
MD
LG