Достапни линкови

Србија го запознава Брамерц за напорите за апсење на Младиќ и Хаџиќ


Главниот хашки обвинител Серж Брамерц денеска ќе се сретне со српскиот обвинител за воени злосторства Владимир Вукчевиќ. За време на неговата посета во Белград, Брамерц ќе разговара и со акциониот тим, кој како што се соопштува, ќе го запознае со оперативното дејствување во настојувањето да се фатат обвинетите од трибуналот Ратко Младиќ и Горан Хаџиќ, кои веќе подолго време се во бегство.
XS
SM
MD
LG