Достапни линкови

Во Авганистан убиени 11 милитанти


Американската војска соопшти дека меѓународните и авганистанските сили убиле 11 милитанти на југот од земјата. Престрелката се случила изминатата ноќ во провинцијата Хелманд каде што се наоѓаат талибанските упоришта. Еден од бунтовниците е уапсен, а засега нема информации за повреда на цивили.
XS
SM
MD
LG