Достапни линкови

Клинтон ги повика младите Мексиканци да се свртат кон демократијата


Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги повика младите во Мексико да се свртат кон спроведување на демократските реформи во време кога нивната земја поминува низ критичен период. За младите во Мексико кои сега имаат огромна сила најважно е да се свртат кон демократијата и да се посветат на реформите и борбата против корупцијата каде и да е присутна, порача Клинтон во говорот пред студентите на Универзитетот во Монтереј.
XS
SM
MD
LG