Достапни линкови

Најмалку 16 лица загинаа во бомбашки напад во Багдад


Најмалку 16 лица загинале, а 35 се повредени при експлозија на автомобил бомба во областа Шааб, во северниот дел од Багдад. Нападот се случил на една од нафреквентните улици во областа. Ирачката полиција соопшти дека меѓу загинатите имало и жени и деца. Денешната експлозија се случува ден откако американските сили сооштија дека насилствата во Ирак се на најниско ниво во изминативе шест месеци.
XS
SM
MD
LG