Достапни линкови

Москва го поздрави повикот на Вашингтон за обновување на односите


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Москва го поздравува повикот на Вашингтон за обновување на односите. Тој во интервју за Фајненшал Тајмс исто така оцени дека пораката на претседателот Барак Обама за дијалог со Иран е добредојден потег. Сепак, Лавров го повтори руското цврсто противење на ширењето на НАТО со земји од поранешниот Советски сојуз.
XS
SM
MD
LG