Достапни линкови

Девет полицајци загинале во напад на талибанците во Авганситан


Во напад на талибанските бунтовници на југот на Авганистан загинале девет полицајци, соопшти министерството за внатрешни работи во Кабул. Притоа се прецицизира дека талибанците денеска нападнале еден полициски пункт во провинцијата Хелманд.

XS
SM
MD
LG