Достапни линкови

Шефот на дипломатијата Милошоски денеска во Литванија


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски престојува во официјална посета на Литванија. Предвидено е тој денеска да се сретне со својот домаќин- литванскиот министер за надворешни работи Вајгаудас Усхакас со кого ќе потпише протокол за соработка меѓу министерствата за надворешни работи на двете земји. Шефот на македонската дипломатија ќе биде примен и од литванскиот претседател Валдас Адамкус.
XS
SM
MD
LG