Достапни линкови

Кредит од три милијарди евра од ММФ за Србија


Потпретседателот на Владата на Србија и министер за економија Млаѓан Динкиќ изјави дека е постигнат договор со ММФ за доделување кредит од вкупно три милијарди евра во следните две години. Според Динкиќ, постигнат е договор во вистински момент, бидејќи тој особено ќе придонесе за полесно излегување на Србија од економската и финансиска криза.
XS
SM
MD
LG