Достапни линкови

Обвинети 56 лица за подготовка на преврат против турската влада


Турскиот суд го покрена вториот обвинителен акт во случајот против ултранационалистичката организација Ергенекон, обвинета за подготовка на преврат против турската Влада. Обвиненија се покренати против 56 лица, меѓу кои 19 се во притвор.
XS
SM
MD
LG